Młody jęczmień - wpływ na samopoczucie

13-04-2016

Coraz bardziej męczy Cię fakt, że w polskich sklepach jest tak dużo przetworzonej żywności, która bardzo źle wpływa na nasz wygląd, zdrowie i samopoczucie? Nie jesteś w tym wszystkim osamotniona. Na rynku pojawia się na szczęście coraz więcej naturalnych produktów. Osoby, które chcą je spożywać na pewno są z tego faktu zadowolone, ponieważ tego typu specyfiki mają wiele zalet. Jednymi z nich są preparaty oparte na młodym jęczmieniu, które między innymi kapitalnie wpływają na nasze samopoczucie.

Uprawa kluczem do sukcesu

Ten produkt nie byłby tak skuteczny, gdyby nie odpowiednio przeprowadzana uprawa (sposobem organicznym bez dodatku sztucznych nawozów) w rejonie prastarych wyschniętych jezior słodkowodnych. Warto dodać, że element służący do produkcji tych specyfików jest odpowiednio podlewany wodą mineralną prosto z podziemnych źródeł, co gwarantuje świeżość i czystość tej wspaniałej rośliny.

large_m_ody_j_czmie_270g

Główne zalety młodego jęczmienia

Produkt ten kapitalnie przywraca równowagę kwasowo-zasadową. Warto dodać, że posiada również wysoką zawartość betakarotenu, witamin C i E, a także witamin z grupy B (B1, B2, B3, B6, biotyny, kwasu foliowego, kwasu pantenowego i choliny). To jednak nie wszystko. Preparaty oparte na tym składniku mają też taki element jak glikozylisowiteksyna. Jest to rewelacyjnie działający przeciwutleniacz, który ma znakomite właściwości antyoksydacyjne.

Duża obecność idealnie skomponowanych witamin, aminokwasów czy składników mineralnych to jednak nie wszystko. Trzeba wyraźnie podkreślić, że zielone listki młodego jęczmienia – w porównaniu z pszenicą – mają ponad dwa razy więcej magnezu. Oprócz tego posiadają pięć razy więcej żelaza, 25 razy więcej potasu, a także 37 razy więcej wapnia.

Trzeba dodać, że z jednej płaskiej łyżeczki sproszkowanego soku i szklanki wody (po wymieszaniu) otrzymujemy porcję napoju, której zawartość składników mineralnych i substancji odżywczych odpowiada składem aż dwóm kilogramom naturalnie uprawianych owoców, jak i warzyw.

large_greenmagma300g

Młody jęczmień świetnie wpływa na nasze samopoczucie

Osoby, które zaczęły stosować ten produkt już po kilkunastu dniach zauważyły wyraźną różnicę w aspekcie własnego samopoczucia. Nie może to jednak dziwić, ponieważ preparaty oparte na młodym jęczmieniu mają właśnie taką właściwość. Kopalnia witamin i innych składników dbają o nasze zdrowie, co już rzecz jasna poprawia nasz ogólny stan. W końcu im mniej chorujemy, tym jesteśmy pozytywniej nastawieni do życia.

Warto jednak zaznaczyć, że młody jęczmień znakomicie usuwa wolne rodniki i opóźnia procesy starzenia się. Trzeba też podkreślić rolę licznie zawartych aminokwasów oraz związków antyoksydacyjnych. To właśnie dzięki nim człowiek czuje się lepiej. Wszak nie tylko poprawiają one samopoczucie, ale też redukują uczucie senności i zmęczenia, co też ma wpływ na nasz poziom zadowolenia z życia.

Radość z każdego dnia jest też możliwa dzięki temu, że mamy więcej energii i jesteśmy o wiele mniej podatni na stres. Systematyczne spożywanie specyfików z młodym jęczmieniem w roli głównej to właśnie zapewnia. Nie może zatem dziwić, że osoby chcące się po prostu czuć lepiej coraz częściej sięgają po ten produkt.

big_magmasaszetka

Kliknij aby kupić