Zadbaj o włosy zimą

21-05-2014

Zima to największy wróg dla twoich włosów.

Nie sprzyja im niska temperatura oraz domowe ogrzewanie, czapki przyspieszają ich przetłuszczanie, dodatkowo je elektryzując, a płaszcze ugniatają. Jak masz sobie ty jedna poradzić z taką armią przeciwników? Już nadchodzimy  z odsieczą. Dajemy ci skuteczny oręż w walce z niekorzystnymi czynnikami, jeśli odpowiednio go wykorzystasz,  twoje włosy będą bezpieczne przez całą zimę.


 Wybieraj wartościowy pokarm

Powinnaś zadbać o wartościowy pokarm pełen odżywczych składników, z tego względu, że cebulki włosów pobierają ze skóry wszystkie potrzebne witaminy, kwasy i mikroelementy. Wzbogacaj swoją dietę w produkty zbożowe, nabiał, zielone warzywa i owoce. Możesz wesprzeć ją różnymi suplementami, wówczas twoje włosy będą w dobrej formie przez całą zimę.

Odstaw suszarkę

Nie tylko może uszkodzić strukturę włosa, ale i jeszcze bardziej ją wysuszyć i osłabić. Jeśli nie wyobrażasz sobie zrezygnowania ze suszarki, staraj się zachować odpowiednią odległość od włosów. Przed suszeniem koniecznie zastosuj odżywkę bez spłukiwania, która dodatkowo ochroni włosy.

Nawilżaj i jeszcze raz nawilżaj.

Suche włosy to te, które kruszą się w dotyku, puszą się i wyglądają nieatrakcyjnie. Trudno nad nimi zapanować, plączą się, łamią i elektryzują. Sięgaj po naturalne szampony, odżywki, które wzmocnią połysk i kondycję włosów. Stosuj olej z korzenia łopianu, odżywia on  i wzmacnia cebulki włosowe, hamuje wypadanie i przyspiesza wzrost włosów, odnawia strukturę i regeneruje po trwałych ondulacjach chemicznych. Doskonałe nawilżenie zapewnia włosom olej kokosowy w postaci serum lub maseczki. Chroni włosy przed utratą protein, wnika w ich strukturę i dokładnie nawilża.