Co wpływa na kondycję włosów ?

Coraz więcej osób zadaje sobie pytanie: co szkodzi włosom? Każdy z nas chce mieć je piękne i zadbane. Dzięki temu, możemy czuć się pewni siebie i atrakcyjni. Nie może dziwić, że tak dużo osób – szczególnie kobiet – dokłada wszelkich starań, aby stan ich włosów był zawsze na najwyższym możliwym poziomie. Warto też poznać czynniki, które negatywnie wpływają na fryzurę. Wskutek tego, będzie można unikać takich zjawisk i zawsze cieszyć się przepięknymi włosami.

Co źle wpływa na kondycję włosów?

Dużo osób myśli, że jeśli codziennie będą myć włosy, to będą wtedy w znacznie lepszym stanie. Tak się jednak nie dzieje. Warto wiedzieć, że w tym przypadku lepsze jest wrogiem dobrego. Zbyt częste mycie włosów powoduje, że są między innymi pozbawione tak bardzo pożądanego blasku. Trzeba o tym pamiętać.

Sporo Polek nie czesze swoich włosów przed myciem. Przez to, są one bardziej podatne na plątanie. Aby temu zapobiec, trzeba je odpowiednio wyszczotkować przed pójściem pod prysznic. Błędem jest też czesanie włosów tylko na końcach. Jeśli Ty także masz to w swoim zwyczaju, musisz sobie zdawać sprawę, że prędzej czy później ich kondycja nie będzie na najwyższym poziomie. Tak samo ma się sprawa z intensywnym suszeniem ręcznikiem. Zbyt mocne i długie pocieranie materiałem frotte na pewno nie sprawi, że włosy będą trwalsze. Nie wolno tej kwestii bagatelizować.

Jeśli zastanawiasz się, co szkodzi włosom w równie dużym stopniu, na pewno musisz zwrócić uwagę temperaturę. Nikt z nas nie powinien traktować mokrych włosów urządzeniami do stylizacji. Dlaczego? Duża temperatura wytwarzana przez lokówki czy prostownice powoduje, że łuski mogą zostać nawet spalone. Prowadzi to do osłabienia i niszczenia włosów.

Aby utrzymać swoje włosy w dobrym stanie, trzeba też stosować odżywki i kosmetyki naturalne. Tylko wtedy nie będą narażone na negatywne działanie składników chemicznych, których w wyżej wymienionych produktach nie brakuje. Coraz więcej osób przerzuciło się na wytwory oparte wyłącznie na naturze i na pewno tej decyzji nie żałują. Dużo w tym temacie zależy również od czynników atmosferycznych. Suche powietrze i słońce są bardzo dużym zagrożeniem dla pięknych włosów – szczególnie w porze letniej, kiedy mamy wysokie temperatury. W związku z tym, każdy musi stosować odpowiednie kosmetyki naturalne chroniące naszą fryzurę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Ważne jest nakrycie głowy. Bardzo niskie temperatury też stanowią spore zagrożenie dla naszych włosów. Trzeba – bezwzględnie – chodzić w czapce i zabezpieczać przed mrozem każdy kosmyk. Wszystko po to, aby struktura nie została uszkodzona.

Kondycja włosów może też ulec pogorszeniu przez ich częsty kontakt z kurzem. Warto w ciągu dnia kilka razy przeczesać naszą fryzurę i pozbyć się wszelkich pyłów. Osoby, które kochają pływać też muszą mieć się na baczności. Chlorowana woda jest bardzo niekorzystna dla włosów i aby zabezpieczyć się przed negatywnymi skutkami, trzeba koniecznie stosować czepek pływacki.

Na zły stan włosów wpływają również niewłaściwe nawyki żywieniowe. Każdy musi wiedzieć, że spożywanie odpowiednich pokarmów (bogatych w witaminy) może przyczynić się do tego, że nasza fryzura zawsze będzie wyjątkowo piękna.

SPRAWDŹ TRWAŁE FARBY DO WŁOSÓW HERBATINT